حدودا بین 10 تا 15 روز کاری ( روزهای غیر تعطیل و غیر از پنجشنبه و جمعه ) بعد از ثبت سفارش , زمان میبره تا سفارش به دستتون برسه , به این موضوع توجه کنید و بعد ثبت کنید. بخش (سوالات متدوال) سایت را حتما بخوانید.

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

بازدید: 122 بازدید
معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

در این مطلب از بلاگ فازلوگ می خواهیم شما را با ۲۵ مدل از انواع کفش پاشنه بلند زنانه آشنا کنیم . با ما همراه باشید .

۱. کفش پاشنه بچه گربه‌ای (Kitten Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

کفش پاشنه بچه گربه‌ای یک انتخاب عالی برای افرادی است که در راه رفتن با کفش پاشنه بلند راحت نیستند، اعتماد به نفس کافی برای پوشیدن کفش پاشنه بلند را ندارند یا قد بلندی دارند اما نمی‌خواهد از پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار و جذاب محروم شوند. این مدل پاشنه معمولا نازک و کمتر از ۵ سانت است. این کفش‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا در طول روز به راحتی راه بروید و باکلاس بمانید.
۲. کفش با پاشنه‌ی متوسط (Medium Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

این مدل کفش‌ها مناسب افرادی هستند که دوست دارند کمی به قد خود اضافه کنند، اما نمی‌خواهند کفشی با پاشنه‌ی خیلی بلند بپوشند. پاشنه‌ی این کفش‌ها معمولا بین ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر است و تقریبا برای هر موقعیتی از محل کار گرفته تا یک دورهمی دوستانه قابل استفاده هستند؛ زیرا بدون وارد کردن فشار زیادی باعث بهتر شدن استایل شما می‌شوند.
۳. کفش پلتفرم (Platforms)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

اگر پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند سنتی برای شما ناراحت کننده به نظر می‌رسد، کفش‌های پلتفرم یک راه تقلب برای شما محسوب خواهند شد و به راحتی می‌توانید تعادل خود را توسط آن‌ها حفظ کنید. بسته به علاقه و ترجیح خودتان می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که به طور یکسان لژ داشته باشد یا در قسمت پاشنه لژ آن بلندتر شود.
۴. کفش پاشنه بلند (High Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

کفش پاشنه بلند کلاسیکی که احتمالا همه‌ی شما می‌شناسید، معمولا پاشنه‌ای کوتاه‌تر از ۱۰ سانتی‌متر ندارد. کفش‌های پاشنه بلند در انواع شکل‌ها وجود دارد و پاشنه‌ی آن می‌تواند ۱۰ سانتی‌متر به بالا باشد؛ رایج‌ترین مدل‌ها برای کفش پاشنه بلند معمولا Pump ،Stilettoes و صندل‌های پاشنه بلند هستند.

۵. کفش با پاشنه‌ی خیلی بلند (Very High Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

اگر به دنبال کفشی هستید که با آن دیگران را تحت تاثیر قرار دهید و توجه‌ها را به سمت خود جلب کنید، این مدل کفش مناسب شما خواهد بود. در برخی مواقع به کفش‌هایی که پاشنه‌ی خیلی بلندی دارند، پلتفرم هم گفته می‌شود؛ زیرا ممکن است برای دستیابی به یک پاشنه‌ی بلند و غیرممکن، لژی به اندازه‌ی ۳ تا ۷ سانت به جلوی آن اضافه کنند. علاوه بر این، اضافه کردن لژ به قسمت جلویی کفش، پوشیدن آن را ممکن می‌کند و باعث ایجاد قوس غیرطبیعی و ناراحت کننده در پا نمی‌شود.

۶. کفش استیلتو (The Stiletto)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

اگر هدفتان این است که زمانی که وارد مکانی می‌شوید یک جلوه‌ی دراماتیک ایجاد کنید، کفش استیلتو مدلی است که باعث جلب شدن توجه‌ها به سمت شما می‌شود. این کفش پاشنه‌ی بسیار نازک و بلندی دارد که پوشیدن آن فقط مخصوص افراد حرفه‌ای است؛ زیرا پوشیدن و راه رفتن توسط آن نیازمند تجربه و اعتماد به نفس بالایی است و نیاز به تعادل زیادی دارد.

۷. کفش با پاشنه‌ی باریک (Slim Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

این مدل کفش تا حدود زیادی می‌تواند شبیه به کفش Stiletto باشد، اما پاشنه‌ی آن کمی پهن‌تر از استیلتو است. این کفش‌ها یک انتخاب جذاب برای یک مهمانی یا یک موقعیت شیک هستند.

۸. مدل پامپ کلاسیک (Pump)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

کفش پاشنه بلند پامپ یکی از مدل‌هایی است که جاودانه می‌ماند و با گذشت ترندها و تغییرات مد و فشن از مواردی است که هرگز از مد خارج نمی‌شود و طرفداران خود را حفظ می‌کند. کفش پامپ پاشنه‌ای تقریبا باریک اما دو برابر استیلتو دارد که به شما کنترل بیشتری در راه رفتن می‌دهد. این مدل کفش یک نیاز ضروری برای هر خانمی است زیرا از آن برای هر موقعیتی می‌توان استفاده کرد.

۹. کفش پاشنه کوبایی (Cuban Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

پاشنه‌های کوبایی معمولا در بوت‌هایی که تا مچ پا هستند، کفش‌های آکسفورد، کفش‌های کالجی و کفش‌های جلو بسته دیده می‌شوند. این مدل پاشنه معمولا مستحکم و کلفت است و با توزیع وزن در تمام کفش، باعث راحتی شما می‌شود.

۱۰. کفش پاشنه مکعبی (Block Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

اگر به پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند علاقه دارید اما پوشیدن انواع پاشنه‌ها برایتان سخت و ناراحت کننده است، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتما یک کفش با پاشنه‌ی مکعبی را انتخاب کنید. این کفش‌ها، پاشنه‌ی خیلی پهنی دارند؛ به همین دلیل وزن در تمام قسمت‌های کفش پخش شده و راه رفتن برای شما آسان‌تر شده و فشار کمتری به پاهایتان وارد می‌شود.

۱۱. کفش پاشنه شعله‌ای (The Flare Heel)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

این مدل کفش یک پاشنه‌ی دراماتیک و نوستالژی دارد که شما را به یاد استایل‌های دهه‌ی ۵۰ می‌اندازد. مانند اسمی که دارد، پاشنه‌ی این کفش شروع شده و در قسمت انتهایی پهن‌تر می‌شود.

۱۲. کفش پاشنه ویرگولی (Comma Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

این کفش مانند اسمی که دارد، پاشنه‌ی خمیده‌ای دارد و ارتفاع آن می‌تواند از ۳ سانت شروع شود و خیلی بلند هم باشد. ماهیت شیک این کفش باعث می‌شود تا برای موقعیت‌های خاص مناسب باشد.

۱۳. کفش‌های فانتزی (Decorative Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

آیا چیزی رویایی‌تر از یک کفش پاشنه بلند تزئین شده که مانند کفش‌های سیندرلاست، وجود دارد؟ اگر دوست دارید جذابیت منحصر به فردتری به استایل خود بدهید، پوشیدن یک کفش پاشنه بلند فانتزی و تزئین شده را فراموش نکنید.

۱۴. کفش پاشنه فرانسوی (French Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

کفش‌های پاشنه فرانسوی از لحاظ قد مانند کفش‌های پاشنه گربه‌ای هستند. طراحی پاشنه‌ی فرانسوی به گونه‌ای است که یک انحنای واضح از پایه تا انتهای پاشنه دارد. ریشه‌ی این مدل کفش از دوران لویی چهاردهم می‌آید و در ابتدا به عنوان نمادی برای اشراف زادگان، به خصوص مردان محسوب می‌شد.

۱۵. کفش پاشنه قرقره‌ای (Spool Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

اگر فکر می‌کنید پاشنه‌های فرانسوی کمی کوتاه هستند، بهتر است کفش‌های پاشنه قرقره‌ای را جایگزین آن کنید. این کفش‌ها کمی بعدتر از کفش‌های فرانسوی و در دوره‌ی باروک و روکوکو (Baroque and Rococo) در اروپا وارد دنیای مد شدند. این کفش‌ها همان منحنی زیبایی که در کفش‌های فرانسوی وجود دارد را حفظ کرده است، با این تفاوت که ارتفاع پاشنه‌ی آن بلندتر از ۵ سانتی‌متر است.

۱۶. کفش‌های لژدار یکسره (Wedge Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

کفش‌های لژدار یکسره جز کفش‌های بسیار راحت و پرطرفدار هستند. پاشنه‌ی این کفش‌ها به شکل یکسره از نوک تا انتها کشیده می‌شود و بدون ایجاد ناراحتی در پاهای شما، به افزایش قدتان کمک می‌کنند. کفش‌های لژدار یکسره می‌توانند مدل‌های مختلفی داشته باشند؛ برای مثال ساده باشند یا به شکل صندل و بندی باشند.

برخی از مدل‌های کفش‌های لژدار که از فرهنگ اسپانیایی الهام گرفته‌اند، پاشنه‌ای به حالت بافته شده دارند که از طناب یا الیاف ساخته می‌شود و قسمت روی کفش از کنواس یا کتان تشکیل می‌شود. این کفش‌ها یک انتخاب عالی برای یک استایل تابستانی هستند.

۱۷. کفش‌های پشت بندی (Slingbacks)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

طراحی کفش‌های پشت بندی به گونه‌ای است که به جای یک بند روی مچ پا، یک بند در قسمت پاشنه‌ی پای شما قرار می‌گیرد و باعث می‌شود تا کفش در پای شما ثابت بماند. کفش‌های پشت بندی می‌توانند جلو باز یا جلو بسته باشند و همچنین در ارتفاع پاشنه متنوع باشند. این کفش‌ها به کشیده‌تر دیده شدن پاهای شما کمک می‌کنند.

۱۸. کفش جلو باز (Peep-Toe Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

همان‌طور که از اسمش پیداست، کفش‌های جلو باز دارای یک سوراخ در قسمت جلویی هستند که باعث نمایان شدن انگشتان شما می‌شود. این کفش‌ها طراحی‌های متفاوتی دارند؛ در برخی مدل‌ها ممکن است فقط یک یا دو انگشت شما مشخص باشد و در مدل‌های دیگر جلوی کفش کاملا باز بوده و همه‌ی انگشتان شما دیده خواهند شد.

۱۹. کفش پشت باز (Mules)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

کفش‌های پشت باز در قسمت پاشنه‌ی پا خالی هستند و در قسمت جلو می‌توانند بسته یا جلو باز باشند. پاشنه‌ی این کفش‌ها می‌تواند خیلی کوتاه مانند پاشنه‌ی گربه‌ای باشد و هم خیلی بلند و مانند استیلتو باشد. کفش‌های پشت باز در دهه‌ی ۷۰ طرفداران خیلی زیادی داشتند.

۲۰. کفش‌های برش‌دار (Cutout Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

اگر دوست دارید ویژگی جذابیت و درام بودن را به کفش‌های خود انتقال دهید، کفش‌های برش‌دار مناسب شما هستند. این کفش‌ها دارای برش‌هایی در بدنه‌ی کفش هستند که باعث نمایان شدن پاهای شما می‌شوند.

۲۱. کفش آکسفورد (Oxfords)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

کفش‌های آکسفورد بسیار راحت بوده و پاشنه‌ی کوتاهی شبیه به پاشنه‌ی کوبایی دارند. اگر می‌خواهید کفشی با پاشنه بپوشید اما برای طولانی مدت باید بایستید، این مدل کفش مناسب شما خواهد بود.

۲۲. کفش مچ‌دار (Ankle Strap Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

یکی از بهترین راه‌ها برای کشیده‌تر نشان دادن پاها، پوشیدن یک کفش پاشنه بلند مچ‌دار است. این کفش‌ها یک بند در قسمت مچ پا دارند که علاوه بر جذابیت، باعث محکم شدن کفش در پای شما نیز می‌شوند؛ مخصوصا اگر پاشنه‌ی کفشتان خیلی بلند باشد، به تعادل بیشتر کمک خواهد کرد.

۲۳. کفش بندی (Lace-up Heels)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

این مدل کفش‌ها معمولا بند بلندی دارند که می‌توانید آن را تا قسمت ساق پا بپیچانید و گره بزنید. شما می‌توانید آن‌ها را هم به صورت پاشنه بلند بپوشید و هم به صورت صندل. کفش‌های بندی یک انتخاب عالی و جذاب برای فصل تابستان هستند.

۲۴. بوت تا مچ پا (Ankle Boots)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

بیایید بوت‌ها را فراموش نکنیم؛ بوت‌ها هم می‌توانند طراحی‌ها و پاشنه‌های متفاوتی داشته باشند. این روزها چکمه‌هایی که تا مچ پا هستند طرفداران بسیار زیادی دارند؛ زیرا برخی مدل‌های آن‌ها را در فصل تابستان هم می‌توانید بپوشید. این بوت‌ها می‌توانند پاشنه‌های مختلفی از پاشنه‌ی کوبایی گرفته تا فانتزی و مکعبی داشته باشند و حتی طراحی‌های جذابی از جمله جلو باز داشته باشند.

۲۵. بوت بلند (Knee-high and Over-the-knee-high Boots)

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه

بوت‌های بلند معمولا پاشنه‌دار هستند تا جذابیت چشم‌گیرتری داشته باشند. بوت‌های بلند نیازی به تعریف کردن ندارند؛ شما می‌توانید آن‌ها را با استایل‌های مختلفی از شلوار گرفته تا دامن بپوشید. البته این بوت‌ها بیشتر حالت فشن دارند و بهتر است برای محیط‌های رسمی مانند محیط کاری آن‌ها را نپوشید.
انواع مختلف کفش پاشنه بلند از لحاظ جنس

کفش‌ها از مواد اولیه‌ی متنوعی ساخته می‌شوند؛ بنابراین اگر برای مثال دوست ندارید کفش چرمی بپوشید، می‌توانید جایگزین‌های زیادی برای آن پیدا کنید.

چوب پنبه

چوب پنبه نوعی چوب طبیعی است که به احتمال زیاد با آن آشنا هستید. این چوب به دلیل چگالی کم و وزن خیلی سبکی که دارد شناخته شده است. چوب پنبه یک انتخاب عالی برای کفش‌های پلتفرم است؛ زیرا به طراحی کلی کفش وزن زیادی اضافه نمی‌کند و آن را سبک نگه می‌دارد.

چرم

بدون شک، چرم طبیعی، بادوام‌ترین انتخاب برای ساخت یک کفش پاشنه بلند است. شاید چرم طبیعی قیمت بالاتری داشته باشد؛ اما طراحان کفش به دلیل ماندگاری زیاد و راحتی آن در پوشیدن، از چرم استفاده می‌کنند. همچنین کفش‌های چرمی استایل کلاسیک‌تر و شیک‌تری دارند. رایج‌ترین چرم‌ها برای تولید کفش عبارت‌اند از: چرم مراکشی، چرم لاکی، چرم ایتالیایی، جیر و پوست خوک.

پلاستیک

اگر می‌خواهید یک کفش با قیمت کمتری بخرید یا دوست دارید یک انتخاب متنوع داشته باشید و چرم مصنوعی بپوشید، پلاستیک می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. چرم PVC، پلی پروپیلن و پلی اتیلن از نسخه‌های رایج پلاستیک هستند. همچنین اگر دوست دارید پاشنه‌ی کفش شما شفاف باشد، پلاستیک به کارتان خواهد آمد.

پلی اورتان

اگر از طرفداران چرم هستید، پلی اورتان یا PU یکی از جایگزین‌های عالی برای چرم طبیعی خواهد بود که جنس بسیار مستحکم و بادوامی نیز دارد. چرم PU بهترین انتخاب برای افرادی است که گیاه‌خوار هستند و نمی‌خواهند از چرم طبیعی استفاده کنند.

لاستیک ترموپلاستیک

برای افرادی که به محیط زیست اهمیت می‌دهند، لاستیک ترموپلاستیک (TPR) یک ساخته‌ی دست بشر است که از مواد بازیافتی ساخته شده است. این جنس کفش برای بسیاری از افراد راحت است و برای مدت طولانی می‌توانند آن را بپوشند.

چوبی

پاشنه‌های چوبی برای مدل‌های مختلفی از کفش محبوب است. پاشنه‌های چوبی می‌توانند انتخاب متنوع و جذابی باشند. همچنین باید بدانید که چوب بسیار بادوام بوده و وزن خیلی کمی نیز دارد.
پاسخ برخی از سوالات مرتبط با کفش‌های پاشنه بلند

معرفی انواع کفش پاشنه بلند زنانه
۱. کدام مدل پاشنه راحت‌تر است؟

به طور کلی، هرچه قدر پاشنه‌ی کفش شما کوتاه‌تر و پهن‌تر باشد، راه رفتن و پوشیدن آن راحت‌تر خواهد بود. پاشنه‌های کوتاه بین ۳ تا ۵ سانتی‌متر فشار کمتری به پاشنه‌ی پای شما وارد می‌کنند و با توزیع وزن، به حفظ تعادل شما کمک خواهند کرد.

۲. چگونه یک کفش راحت انتخاب کنیم؟

تنها روش برای انتخاب یک کفش راحت، پوشیدن و امتحان کردن آن است. در حین خرید حتما در نظر بگیرید که برای چه مکانی می‌خواهید آن‌ها را بپوشید، برای چه مدتی قرار است پیاده روی کنید یا بایستید و اینکه تا چه اندازه در پوشیدن یک کفش پاشنه بلند حرفه‌ای هستید. اگر فرد تازه کاری هستید، به سمت کفش‌هایی که پاشنه‌ی خیلی بلند و نازک دارند نروید؛ زیرا نحوه‌ی راه رفتن شما را تغییر می‌دهند و عادت کردن به آن‌ها زمان خیلی زیادی نیاز دارد.

۳. کدام کفش مناسب من است؟

کفشی که می‌پوشید باید هم با استایل شما و هم مکانی که می‌خواهید بروید هماهنگ باشد. اگر به یک قرار شام می‌روید، یک جفت کفش پامپ یا استیلتو گزینه‌ی جذابی خواهند بود؛ اما اگر می‌خواهید در خیابان قدم بزنید، بوت‌های پاشنه کوبایی مناسب‌تر خواهند بود. برای جشن‌های عروسی کفشی را انتخاب کنید که راحت باشد و یک کفش پاشنه مکعبی می‌تواند گزینه‌ی شیکی برای محیط کار باشد.

دسته‌بندی بلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت